Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 810komentarzy: 0

Koncert Świąteczny Polskiego Gimnazjum

2017.12.26 09:28

Autor: jarnotm

W czwartek 21 grudnia w czeskocieszyńskim kościele ewangelickim Na Niwach odbył się już tradycyjny Koncert Świąteczny Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie.

Przedsięwzięcie to poprzedziły kulkutygodniowe przygotowania, jednak włożone w nie czas i wysiłek nie poszły na marne. Uczniowie zaprezentowali całą gamę swoich talentów.

Koncert rozpoczął grą na organach David Vojtíšek, dalej zabrzmiały fragmenty Pisma Świętego, bożonarodzeniowe przesłanie wygłosił gospodarz światyni, ks. pastor Marcin Piętak oraz księża katoliccy z Czeskiego Cieszyna i Karwiny. Zaśpiewał okazyjny chórek nauczycieli, a nasza uczennica, utalentowana pianistka Ema Trávníček, wykonała Sonatę Księżycową Ludwika van Beethovena.

W tym roku uczniowie mieli też możliwość popisać się aktorsko wystawiając Jasełka na podstawie tekstu Adama Sikory, z wykorzystaniem oprawy muzycznej w wykonaniu KG Zorómbek.  Jak zwykle wystąpiła też cała plejada gwiazd muzycznych takich jak Przemek Orszulik, Dominik Poloček, zespół dziewczęcy Nonet, Magdalena Wania, Dorota Bartnicka i wiele innych.

W ostatniej części koncertu zaprezentował się nasz renomowany chór studencki Collegium Iuvenum pod batutą dr Leszka Kaliny, po czym dyrektor gimnazjum, Andrzej Bizoń, podziękował organizatorom i uczestnikom za trud włożony w przygotowanie koncertu i złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne. Na zakończenie chór razem z publicznością zaśpiewali kolędę Przybieżeli do Betlejem pasterze.

 

Ach, cóż to był za koncert! Kto nie był, niech żałuje!

zródło: OX.PL
dodał: jarnotm 2017.12.26 09:28
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .