Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1264komentarzy: 0

Dzieci Śpiewają Kolędy

2018.01.01 21:00

Autor: alicja_cz1

Żal mijającego świątecznego czasu, spotkań z najbliższymi, dobrej, radosnej atmosfery, poczucia wspólnoty. Placówki Towarzystwa Ewangelickiego odkryły sposób na to, by magię świątecznych chwil przedłużyć.

W dniach 28 i 29 grudnia w Teatrze Adama Mickiewicza odbyły się dwa tradycyjne już koncerty "Dzieci śpiewają kolędy".

To muzyczne wydarzenie co roku daje możliwość do spotkania w świątecznej jeszcze atmosferze, przedłużenia bożonarodzeniowej radości i pokazania młodych talentów nie tylko z Cieszyna, ale także z okolic. Ogromna energia i entuzjazm śpiewających dzieci udziela się widowni i wszyscy - organizatorzy, wykonawcy i widzowie - łączymy się we wspólnym kolędowaniu.

28 grudnia gospodarzami były Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego, a poza młodymi artystami tych dwóch placówek wystąpiły chóry z Jastrzębia, Bażanowic, Goleszowa, Cisownicy, Wisły Jawornika oraz z Bielska-Białej Towarzystwa Szkolnego Mikołaja Reja.

29 grudnia koncert poprowadziły Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego, tego dnia można było podziwiać popisy chórów gospodarzy, ponadto chóry z Cieszyna, Pruchnej, Skoczowa, Wisły, Dzięgielowa, Zamarsk, Hażlacha i Brennej.

To były piękne chwile! Płynące ze sceny melodie kolęd i pastorałek otuliły wszystkich obecnych i połączyły w radości z największej tajemnicy minionych świąt – tajemnicy narodzin Jezusa w maleńkiej stajence.  Wszystkim artystom i widzom z całego serca dziękujemy!

zródło: OX.PL
dodał: alicja_cz1 2018.01.01 21:00
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .