Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 562komentarzy: 0

Czekoladowe warsztaty w skoczowskim ZSTiO

2018.01.22 13:08

Autor: Bajerki News

Już po raz drugi w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie gościliśmy panią Izabelę Greń, chocolatiera z Beskidu Centrum w Brennej, która poprowadziła czekoladowe warsztaty.

Cukiernicy z klasy 2A wykonali  pyszne torciki czekoladowe, czekolady z różnymi dodatkami, pralinki z bajecznymi nadzieniami oraz lizaki z przygotowanych korpusików.

W klasie drugiej uczniowie uczą się na technologii cukierniczej o czekoladzie, jakie warunki musi spełnić, aby wyroby były dobrej jakości oraz jakie cechy dyskwalifikują wyroby czekoladowe.

Cukiernicy bacznie słuchali i starali się dokładnie zrobić czekoladowe łakocie wg zaleceń fachowca. Pani Iza pokazywała metody temperowania czekolady – wcale nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać.

Po czasochłonnym temperowaniu przyszedł moment napełniania form do czekolady i pralinek. Do dyspozycji były pyszne, lubiane przez wszystkich nadzienia, między innymi: pistacjowe, z czarnej porzeczki, toffi, z dodatkiem brandy, galaretka pomarańczowa.

Można by było wiele jeszcze pisać na temat jakie warsztaty były twórcze i jak dużo cukiernicy się nauczyli. Zapraszamy na fotorelację i jeszcze raz dziękujemy pani Izabeli Greń za dzień pełen wrażeń!

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2018.01.22 13:08
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .