Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Lwi pazur w Czechach

Trzecia, ostatnia runda Międzynarodowej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców już za nami. Tym razem drużyny z Czech, Słowacji i Polski spotkały się w dużej, przyszkolnej hali we Frydku-Mistku.

Trzeba od razu zaznaczyć, że nie tylko obiekt był imponujący, także oprawa i zaangażowanie samych organizatorów oraz miasta i rodziców, zrobiły bardzo pozytywne wrażenie na uczestnikach.

Było uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli miasta i hymnami dla drużyn. Podobnie jak w poprzednich rundach, pierwszy dzień turnieju to  trzy mecze dla każdej drużyny.

Pierwszy dzień sportowych zmagań rozpoczął się od spotkania gospodarzy, RHC SKP Frydek Mistek z RHC Karwina.  Był to mecz drużyn najsilniejszych. W praktyce zadecydował o pierwszym miejscu w całym turnieju.

Wygrana Karwiny dała jej to pierwsze miejsce, pomimo słabszej formy zawodników w pierwszym dniu. Trzeba jednak zaznaczyć, że zwycięski zespół był reprezentacją okręgu Karwina, a nie drużyną miasta.

Wróćmy jednak do naszych chłopców.  Nie mając szans na zwycięstwo w turnieju, wszystko skupiało się na pogłębianiu umiejętności i doświadczenia w grze. Piłka ręczna to jednakże sport dla twardych ludzi z charakterem.

Już w pierwszym meczu z Mysłowicami dały się poznać negatywne skutki rozluźnienia feriami zimowymi. Mecz wygrany pięcioma bramkami, kosztował trenera Piotra Bejnara wiele nerwów.

Kolejny ze Słowakami z Kusycke'go Nowego Mesta, to jeszcze większy horror. Dopiero na koniec dnia chłopcy skupili się na grze a że przeciwnikiem była najmłodsza i teoretycznie najsłabsza drużyna ze słowackiego Martina, pewnie wygrali i w lepszych nastrojach mogli wrócić do domów.

Następnego dnia pozostały do rozegrania dwa mecze z czeskimi zespołami. Już w pierwszym meczu z gospodarzami dało się zauważyć, że szczypiorniści z Ustronia wrócili na ziemię. Gra układała się im dużo lepiej, mimo iż wynik zdaje się temu przeczyć.

Jednakże prawdziwie lwi pazur chłopcy pokazali w swym ostatnim spotkaniu z Karwiną. W pierwszej fazie meczu pani Trener grała ławką, która i tak górowała wiekowo fizycznie nad MKS'em. Już po kilku minutach  wyrównanej gry, wzrosła nerwowość po czeskiej stronie. Nasi chłopcy, być może pamiętając Czechom zaciętą walkę z poprzedniej rundy, postanowili się zrewanżować.

Karwinej mimo zdecydowanie lepszej niż dnia poprzedniego formy, nie udało się odjechać dalej  niż na 3-4 bramki. Wygrywając pierwszą połowę 3-ma bramkami, Karwina nie mogła być pewna zwycięstwa.

W drugiej połowie zrobiło się jeszcze ciekawiej i przeciwnicy wpuścili na parkiet pierwszy skład by meczu nie przegrać. Ten manewr sprawił, że spotkanie stało się jeszcze bardziej zacięte i widowiskowe.

Pierwszy skład  RHC niczym rozpędzony pociąg ruszył do ataku. Sześciu dużo większych i silniejszych zawodników nie przestraszyło naszych chłopców i bramka MKS'u nadal pozostała dla nich trudno dostępna.

Ustroń grając dobrze w obronie, kontratakował i to skutecznie. Druga połowa także przegrana tylko 3-ma bramkami z pierwszym składem Karwiny, to już prawdziwy sukces.

W najbliższy weekend, będzie okazja zweryfikować te optymistyczne wnioski właśnie w Karwinej, gdzie MKS zagra w turnieju z kilkoma drużynami tego miasta.