Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 412komentarzy: 0

Konkurs języka angielskiego w ZSTiO Skoczów

2018.03.22 12:31

Autor: Bajerki News

Dnia 6 marca 2018r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyła się kolejna ósma edycja  Wiosennego Konkursu Języka Angielskiego . Rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych technikum i klas trzecich gimnazjum naszego powiatu.

Konkurs na stałe wpisał się już w tradycję  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie i pozwala uczniom wykazać się swoją wiedza językową oraz spotkać się z rówieśnikami. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający  umiejętność czytania ze zrozumieniem,  znajomość gramatyki oraz kultury i realiów krajów anglojęzycznych. Nagrody zostały przyznane oddzielnie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum.

Laureatami konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali: pierwsze miejsce Zofia Czarniak – uczennica Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, drugie  miejsce  Joanna Pilch  - uczennica Zespołu  Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle.

Trzecie miejsce zdobyli ex aequo – Joanna Lazar  – uczennica Zespołu  Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle oraz Mikołaj Waleczek – uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.

Wśród uczniów gimnazjów najlepsi byli: pierwsze miejsce – Julia Furgał ze Szkoły Podstawowej nr 8  im. Krystyny Bochenek  w Skoczowie. Drugie miejsce – Emanuela Waliczek uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich.

Trzecie miejsce -  Aleksandra Kwiecień  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom zapewniono drobne upominki, a także poczęstunek.

Konkurs  był współfinansowany przez  Powiat Cieszyński i Radę Rodziców  ZSTiO w Skoczowie. Dodatkowe upominki dostarczyło wydawnictwo Pearson.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wrzos działające przy  ZSTiO  w Skoczowie oraz nauczycieli języka angielskiego  Celinę Krzempek i Izabelę Kisza.

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2018.03.22 12:31
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .