Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Nadzieja ma żółty kolor

2018.05.10 20:14

Autor: flores73@wp.pl

W ramach „Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża”, obchodzonego w całym kraju, koło PCK, działające w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, przygotowało apel na temat wolontariatu „Warto pomagać!”. Młodzi aktorzy, pod opieką pani Aleksandry Pary, przybliżyli nam postać Henrego Dunanta – ojca idei Czerwonego Krzyża oraz historię powstania tej najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce.

W różnorodnych scenkach uczniowie pokazali, dlaczego warto pomagać i w jaki sposób robić to skutecznie, nie raniąc uczuć potrzebujących. Wyczerpująco przekazali też wiedzę na temat wolontariatu oraz akcji „Pola Nadziei”, w którą społeczność naszej szkoły włącza się już od dawna.

Na zakończenie został poruszony temat opieki paliatywnej i hospicyjnej. Podczas apelu gościliśmy bowiem panią Wiolettę Staniek – prezes Stowarzyszenia „Hospicjum Otwarte Drzwi”, które nasza „Trójka” trzeci rok wspiera finansowo poprzez organizację różnorodnych akcji na terenie szkoły. Pani prezes zachęciła uczniów do podjęcia pracy wolontariusza akcyjnego i czynnego włączenia się w opiekę nad podopiecznymi skoczowskiego hospicjum.

Radością napawa fakt, że spośród ubranej w tym dniu na żółto widowni kilkanaście osób zostało pochwalonych przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz, która oficjalnie podziękowała uczennicom za działalność wolontaryjną w szkole. Grono uczniów zabrało do domu podobrazia malarskie. Na nich powstaną wspaniałe dzieła, które będą zdobić ściany hospicjum w Skoczowie…

zródło: OX.PL
dodał: flores73@wp.pl 2018.05.10 20:14
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .