III OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W BJJ

Dnia 16.06.2012 w Rybniku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Sląska w Brazylijskim Jiu-Jitsu. W zawodach wzięło udział
wielu zawodników z całego Śląska, Wrocławia a nawet ekipa z Czech. Cieszyński Klub Sportowy "Octagon" reprezentowało 22 zawodników wśród których było aż 10 debiutantów. Miejscowy "Octagon" przywiózł z tej imprezy 9 medali. 3 krotnie nasizawodnicy stawali na najwyższym miejscu na podium, do tego doszedł 1 srebrny krążek i 5 brązowych medali.

Złoto zdobył Łukasz Grzywacz w kategorii do 69 kg, która zdominował, walcząc bardzo dynamicznie i pewnie. Kolejne dwa złota zdobyli Kamil Kabiesz kat.60 kg junior oraz Artur Guznar kat.77 kg. Kamil w półfinale wygrał przez bardzo widowiskowe poddanie (latającą balache) a Artur zarówno półfinał jak i finał przez poddanie przeciwników. Srebro w kategorii 55 kg junior zgarnął Łukasz Białek, mimo iż był to jego debiut wypadł bardzo dobrze i pokazał że stać go na wiele. Brązowe medale zdobyli kolejno Chlebek Wojtek kat.94 kg(debiutant), Wojtusiak Grzegorz kat.60 kg junior, Piotr Macura kat.85 kg, Wojtek Minkina kat.69 kg(debiutant) oraz Tomasz Wawrzyczek kat.69 kg niebieskie pasy.