Puchar Polski Wschodniej MMA - Sukces OCTAGONU

Dnia 7.04.2013, 18 zawodników OCTAGONU reprezentowało nasz region na Pucharze Polski Zachodniej MMA we Wrocławiu. Zawody były tak mocno obsadzone jak ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski (ponad 400 zawodników i zawodniczek), co dodatkowo podniosło wartość zdobytych medali. Łupem Octagonu padły łącznie 4 medale dwa złote i dwa brązowe a nieoficjalnie jeszcze w dorobku mamy dodatkowy brąz. Na dodatek drużynowo zrobiliśmy drugie miejsce. Siedmiu zawodników wystąpiło w tak zwanym Pierwszym Kroku (debiut MMA).

Największy sukces odniósł Tomasz Wawrzyczek kat.73kg senior, który w najliczniejszej kategorii całych zawodów wygrał 5 walk. Tomek przeszedł jak burza przez całą drabinkę (3 walki z 5 zakończył przed czasem), by w finale poddać mocnego zawodnika Lutadores Nysa w niecałe 90 sekund. Jego młodszy kolega Dawid Kareta kat.67kg senior dokonał niecodziennej rzeczy wygrywając wszystkie swoje 4 walki przed czasem zmuszając do poddania się swoich rywali i tym samym zdobył złoty medal. Łukasz Grzywacz w tej samej kategorii uplasował się tuż za podium na 4 miejscu (stoczył 4 walki). Startujący jeszcze w zeszłym roku w juniorach Michał Łacek kat.62 kg zadebiutował udanie jako senior zdobywając brązowy medal. W walce o 3 miejsce odmienił losy pojedynku gdy jego przeciwnik próbował założyć mu dźwignię na nogę przewinął rywala i sam założył skuteczną dźwignię na kolano. Jedyna zawodniczka z Cieszyna Beata Wardzińska, również przywiozła brąz kat.65 kg (był to jednorazowy wyskok do wyższej kategorii, ponieważ normalnie jest to 55kg). W chwili pisania tego artykułu Kamil Kabiesz junior kat.62 kg nie jest jeszcze ogłoszony oficjalnym brązowym medalistą, gdyż w walce o 3 miejsce, którą zdecydowanie wygrał sędziowie punktowi prawdopodobnie oglądali inną walkę. Jako trener, zgłosiłem oficjalny protest co do wyniku walki i czekam na oficjalną decyzję komisji sędziowskiej, która zweryfikuje cała walkę.

Trzech debiutantów na scenie MMA wygrało swoje walki przed czasem duszeniem gilotynowym, odpowiednio Bartłomiej Baran kat.67 kg, Artur Ostafin kat.67 kg, Maciej Pszczółka kat.73 kg. Kolejnych trzech zwyciężyło na punkty – Wacław Lanc kat.62 kg, Bułka Sławomir kat. 67 kg oraz Wojciech Błachowicz kat.87 kg.