Octagon i kojelne medale!!!

Dwa tygodnie po Pucharze Polski Wschodniej MMA we Wrocławiu 9 zawodników OCTAGONU TEAM Cieszyn udało się do Bytomia na cykliczną coroczną imprezę MMA jaką jest Bytomski Pyrlik. 20 kwietnia sala Czarnych Bytom przywitała ponad 200 praktykantów mieszanych sztuk walki. Nasi zdobyli 3 medale(złoty, dwa srebrne) oraz jedno 4 miejsce.

Kategoria do 73 kilo senior okazała się jak zwykle najliczniej obsadzona we wszystkich turniejach. Paweł Kołoczek po raz kolejny pokazał klasę i wygrał 3 walki w dobrym stylu by w finale ulec rywalowi decyzją sędziowską po bardzo wyrównanej walce. Dawid Kareta kat.67 kg. senior dotarł do finału gdzie spotkał się z kolegą z Rybnika(również OCTAGON) i o jego drugim miejscu zadecydował rzut monetą. Młodszy z braci Baran – Bartek, który dwa tygodnie wstecz udanie zadebiutował w MMA zdobył złoty krążek. Wygrał kategorię do 67 kg( początkujący senior), dwie walki z trzech zakończył przed czasem w tym finał co dobrze rokuje jego dalszemu rozwojowi. Szczęście nie dopisało Grzegorzowi Wojtusiakowi (junior 62kg.), który już w pierwszej walce doznał kontuzji stopy. Mimo tego tę i następną walkę pewnie wygrał, ale niestety nie był już w stanie walczyć( był już w strefie medalowej). Musiał oddać półfinał i walkę o 3 miejsce co ostatecznie dało mu 4 miejsce. Tylko dwóch z dziewięciu naszych zawodników odpadło z turniejów po pierwszych walkach ulegając decyzjami.

Wyjazd na Śląsk uznaję za udany całą drużyna będzie teraz szlifowała formę na Puchar Polski Południowej, który odbędzie się w Bochni 25-26 maja.Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Górny Rynek 6(u Sióstr Boremeuszek). Zapraszamy w każdy poniedziałek 16 00, czwartek 20 30, sobota 14 30