Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?
Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.
Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!
16-letnia Aleksandra Matysiak była o krok od sensacji na Mistrzostwach Polski
16-letnia Aleksandra Matysiak zachwyciła na Mistrzostwach Polski
Świetny występ podczas Mistrzostw Polski na kortach Arki Gdynia zanotowała 16-letnia Aleksandra Matysiak. Młoda tenisistka z powodzeniem przeszła wymagające eliminacje, pokonując dwie starsze rywalki – 18- i 21-letnią zawodniczkę – i wywalczyła awans do turnieju głównego.Odpowiedio 6:0; 6:2; 1:6; 6:3; 10;6
Już w pierwszej rundzie czekało ją niezwykle trudne wyzwanie. Los skojarzył Aleksandrę z rozstawioną z numerem 1, bardzo doświadczoną 20-letnią Weroniką Ewald.
Mimo różnicy wieku i doświadczenia Matysiak rozegrała znakomity mecz. Wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim prowadziła już 4:2 i była o krok od sprawienia jednej z największych niespodzianek turnieju. W decydujących momentach dały jednak o sobie znać ogromne emocje, presja związana z możliwością pokonania faworytki oraz występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Ostatecznie Weronika Ewald odwróciła losy spotkania, wygrywając 3:6, 6:4, 6:0.
Choć końcowy wynik nie był po myśli Aleksandry, jej postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Awans z eliminacji oraz bardzo wyrównana walka z najwyżej rozstawioną zawodniczką turnieju potwierdzają, że 16-letnia tenisistka ma ogromny potencjał i może z optymizmem patrzeć na kolejne starty.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33