FERIE ZIMOWE 2016 Z TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ DZIECI

Tegoroczne ferie zimowe dla 132 dzieci z Cieszyna były bardzo udane. A to za sprawą organizowanych przez Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zimowej "laby".

Podczas dwutygodniowego wypoczynku uczestnicy półkolonii mieli okazję brać udział w zajęciach sportowych na basenie, kręgielni i lodowisku. Uczestniczyli również w lekcjach bibliotecznych Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, lekcji historii i warsztatch kaligrafii w Książnicy Cieszyńskiej, wystawie w Izbie Cieszyńskich Mistrzów. Dwukrotnie byli gośćmi Kina „Piast” w Cieszynie, gdzie mieli okazję zobaczyc filmy ”Proszę słonia” i „Misiek w Nowym Jorku”. Odbyła się również wycieczka wyjazdowa do Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach.

Codziennie na uczestników półkolonii czekały smaczne posiłki – drugie śniadania i obiady, a także słodkie poczęstunki i zdrowe przekąski.

Organizacja wypoczynku nie byłaby możliwa bez dotacji Urzędu Miasta w Cieszynie, a także wsparcia sponsorów i darczyńców, którymi byli m.in. Piekarnia „Bagietka” w Cieszynie oraz Kino „Piast” w Cieszynie.

Dzięki Pani Prezes Danucie Łabaj, która była organizatorem oraz kierownikiem półkolonii, dzieci przeżyły niezapomniane chwile, nawiązały nowe przyjaźnie i zacieśniły stare, spędziły czas aktywnie i w sposób właściwy dla ich wieku. Wszyscu uczestnicy z żalem żegnali się w dniu zakończenia półkolonii i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych w przyszłym roku.

 

A. N.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją