Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

1 miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim konkursie „Być Jak Ignacy”

1 miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim konkursie „Być Jak Ignacy” dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Uczniowie SP nr 8 w ZPSWR wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu  „Być jak Ignacy”. W konkursie wyłoniono 16 laureatów, po jednym z każdego województwa w Polsce. Wśród nich znaleźli się uczniowie klasy 7, którzy pod kierunkiem pan Moniki Lenartowicz i Marty Koplejewskiej zwyciężyli w województwie śląskim.

Konkurs trwał od stycznia do maja 2018r. Zadaniem konkursowym było m.in. przeprowadzenie cyklu zajęć z uczniami na temat Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej- Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego z wykorzystaniem scenariuszy lekcji dostępnych na stronie internetowej konkursu. Kolejne działania obejmowały zadania wytyczone w Programie Koła Naukowego „Cieszyńskich Świetlików” oraz stworzenie modelu jako zadania końcowego.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 czerwca b.r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie,  uczniowie SP nr 8 wraz z nauczycielkami odebrali z rąk Minister Edukacji Narodowej pani Anny Zalewskiej bon na kwotę 8 000 zł oraz bon na kwotę 1500 zł za wyróżnienie – nagrodę im. Honoraty za działalność społeczną.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją