10 medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

W sobotę 24 września 2022r. w Żorach odbył się VIII Turniej Karate Kyokushin SARI CUP z udziałem 28 klubów i około 250 zawodników.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników: Wiktoria Urbanek, Maja Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Odyseusz Matysiak, Jan Sieradzki, Karolina Mruszczyk.
Cieszyński Klub zdobył dwa złote medale, dwa srebrne i sześć brązowych. Wszystkie zdobyte medale zostały wywalczone w kumite.
Złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas wygrywając trzy walki, w tym finał przed czasem nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius wygrywając również trzy walki, dwie przed czasem, w tym finał również przez niskie kopnięcia low-kick.
Srebrne medale w swojej kategorii zdobyli Adam Szydłowski oraz Odyseusz Matysiak.
Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Urbanek, Adam Sieradzki, Jan Sieradzki, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz i Karolina Mruszczyk.
Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin Shogun Żory. Sędzią głównym Turnieju był shihan Janusz Piórkowski natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica. Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za nieocenione wsparcie naszych zawodników.
Start zawodników cieszyńskiego klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.