Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

14-letni gitarzysta Radek Stojda z Ustronia zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

W dniach 1-3 maja w Mielnie odbył się Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej. Jednym z jego elementów jest ogólnopolski konkurs Moje Solo, w którym biorą udział młodzi gitarzyści z całej Polski. 

Radek Stojda 14- letni uczeń  7 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu wykonując własne solówki do dwóch obowiązkowych podkładów  zdobył w tym konkursie 1 miejsce i wygrał gitarę z najnowszej serii Yamaha Revstar.  Jego gra i umiejętności zostały wysoko ocenione przez jurorów: brytyjskich gitarzystów - Rowana j Parkera i Stuarta Shieldsa oraz muzyka i kompozytora Adama Fulare. 

Radek od 7 lat gra na gitarze klasycznej - w Ognisku Muzycznym w Ustroniu - uczy go Pani Małgorzata Groborz, a od 6 na elektrycznej - która jest jego największą pasją - jest uczniem Zbyszka  Bałdysa. Gra covery, lecz przede wszystkim lubi improwizować i  tworzyć własne utwory instrumentalne. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych i ma swoim koncie wiele recitali gitarowych. Od niedawna również  gra na gitarze  w zespole muzycznym MDK Prażakówka w Ustroniu- Purple Sky prowadzonym przez Patryka Sobka.

Mimo młodego wieku Radek grał supporty przed takimi zespołami jak  Piotr Nalepa Breakout Tour, Perfect czy Lemon. W 2017 roku otrzymał  doroczną nagrodę Miasta Ustroń za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.