9 medali dla najmłodszych zawodników Octagon Team Cieszyn

Kolejny dobry start zaliczyli najmłodsi zawodnicy Octagon Team Cieszyn. Nasz klub reprezentowało 13 zawodników. Sportowcy znad Olzy wywalczyli aż 9 medali podczas kolejnej edycji Ogólnopolskiej Ligi dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym. Zawody odbyły się w Katowicach. Nasi zawodnicy startowali w formule ne-waza.

Te zawody pokazały jak dynamicznie rozwijają się najmłodsi reprezentanci cieszyńskiego klubu i jak rozwój umiejętności przekłada się na wyniki sportowe - mówi trener Rafał Kareta.   W Turnieju Młodych Mistrzów w kategorii wiekowej U-10 kolejny bardzo dobry występ zanotował Tymoteusz Wiszniewski zdobywając w kat. 22 kg kolejny z rzędu złoty medal, w kat. 24 kg Miłosz Wojciuch po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium oraz w kat. 27 kg Kamila Baron w pierwszym starcie wywalczyła złoty medal. Na uznanie zasługuje kolejny bardzo dobry występ Kornelii Stankiewicz kat. 32 kg, która znów nie dała szans swoim rywalkom zdobywając złoty medal. Kolejne dwa srebrne medale dla klubu dostarczyli Dorian Zisenbach kat. 34 kg oraz Tadek Wiszniewski w kat. 27 kg. Dorian Zisenbach po trzech bardzo dobrych pojedynkach nieznacznie na punkty uległ swojemu przeciwnikowi w walce o złoto. Natomiast Tadek Wiszniewski w walce o złoto uległ rywalowi dopiero po dogrywce. Dwa brązowe medale zdobyli Kamil Mięciel kat. 30 kg oraz Tomasz Witek w kat. +42 kg.Na duże uznanie zasługuje złoty medal Nikodema Zisenbacha, który w kat. 24 kg walczył w dwóch kategoriach - Ne-waza oraz Fighting bez fazy I. Nasz klub reprezentowali jeszcze zawodnicy, którzy uplasowali się tuż za strefą medalową - Piotr Cieślar, Kosma Kruszyński, Wiktor Jankowski oraz Dawid Chruszcz.