Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Akcja Strumień, czyli tanecznie i śpiewająco na rzecz potrzebujących

Już po raz piętnasty w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Strumieniu.

Tegoroczne spotkanie przebiegło pod znakiem tańca i śpiewu, ponieważ wraz z uczniami i nauczycielami szkoły do Strumienia przyjechał  zespół regionalny „Istebna”, w którym na co dzień tańczy jedna z uczennic.  

-Akcja Strumień to nieodłączny element pejzażu przedświątecznych przygotowań w naszej szkole – mówi Natalia Piekarek, nauczycielka języka niemieckiego w SOiZ i pomysłodawczyni akcji – Staramy się, aby za każdym razem było to spotkanie, które wprowadzi podopiecznych placówki w świąteczny klimat, pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i troskach, spowoduje, że DPS stanie się miejscem magicznym i bajkowym.  

W tym roku udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów środków czystości, artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci i dorosłych, ręczników, kompletów pościeli oraz słodyczy.

-To jest nieoceniona pomoc, z której korzystamy następnie przez cały rok – informuje Ewelina Kościuszko-Wiaterek, kierownik DPS w Strumieniu – Dary przekazane nam przez uczniów i nauczycieli szkoły to dla nas ogromne wsparcie rzeczowe. Nasi mieszkańcy nie muszą przekazywać swoich skromnych środków finansowych na zakup podstawowych artykułów higienicznych, mogą zaś spożytkować je na inne, ważne dla siebie cele. Jesteśmy ogromnie wdzięczni nauczycielom i uczniom szkoły, że o nas pamiętają, że wspierają naszą działalność, że swoją obecnością wywołują uśmiech na twarzach dzieci. To bezcenny dar, nieprzeliczalny na żadne pieniądze.

W  części artystycznej spotkania, poza uczniami SOiZ wzięły udział panie uczące się w policealnym studium medycznym, przygotowując krótki program artystyczny, którego finałem były piękne świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie, a rozmowom przy okolicznościowym poczęstunku nie było końca.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że absolwenci szkoły ciągle pamiętają o naszej zbiórce i corocznie aktywnie włączają się w akcję- dodaje Anna Chamot, zastępca dyrektora SOiZ – Dziękujemy im wszystkim za pamięć i serce, które tak pięknie okazują. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Tomasza Chwasta, który zorganizował zbiórkę pieniężną w Szwajcarii, gdzie obecnie pracuje oraz pani Dominice Faranie, która zorganizowała zbiórkę w Młodzieżówce Ewangelickiej Mars. w Skoczowie. Nie bez znaczenia jest dla nas wymiar wychowawczy akcji: uczniowie szkoły mają możliwość poznać świat osób niepełnosprawnych, zmierzyć się z ich problemami, wspomóc pracowników DPS-u w ich codziennej trudnej pracy- dodaje Anna Chamot.

W imieniu nauczycieli i uczniów Szkoły  Organizacji i Zarządzania  dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do akcji , a firmie WISPOL po raz kolejny za użyczenie busa, którym  przewieźliśmy dary do Strumienia

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.