Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ale historia... z SP4

Ale historia… to tytuł tegorocznej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego adresowanego do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Konkursu, który ma już swoją własną historię. Po sześciu latach można powiedzieć, że ten zrodzony z potrzeby serca pomysł znalazł swoje miejsce w harmonogramach imprez szkolnych większości cieszyńskich podstawówek.

Pierwsza edycja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4  w Cieszynie, bo to właśnie w czwórkowej bibliotece zrodziła się idea konkursu w formie nieszablonowych zmagań mających przede wszystkim zachęcać do czytania. Nie jest to konkurs typowy ani śmiertelnie poważny. Każde kolejne spotkanie jest potwierdzeniem, że środowisko czytelnicze tworzą ludzie z poczuciem humoru i przyjaźnie nastawieni do świata, dlatego panuje radosna euforia, a nie bezlitosna rywalizacja. I o to chodzi, bo czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła!

Ale jak każdy konkurs, również i ten, kończy się wyłonieniem zwycięzców. W tym roku podczas finału, który od drugiej edycji odbywa się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, najlepsze okazały się czytelniczki z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny, drugie miejsce przypadło Jedynce i Czwórce, zaś na trzeciej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego.

Finał konkursu miał tym razem niecodzienny charakter, ponieważ zespół osób zaangażowanych, w skład którego wchodzą - Małgorzata Skałka (SP4), Izabela Kula i Iwona Kochaniec-Kłębek (BM) oraz Agata Chromik (BP) - zasiliła… Grażyna Bąkiewicz, autorka konkursowych książek! Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu, po czym pani Grażyna wręczyła im dyplomy i nagrody książkowe, na których złożyła swój autograf.

Grażyna Bąkiewicz jest autorką książek o charakterze przygodowo-historycznym. Wybrana do konkursu seria pod tytułem  Ale historia! Łączy ważne wydarzenia z historii Polski z wartką akcją, interesującą fabułą i… komiksem. Uczestnicy konkursu uznali ją za ciekawą, dlatego w ich imieniu gorąco polecamy ją również innym czytelnikom. Bo książka to najlepsza propozycja na wakacje! A wakacje… tuż tuż!

SP4

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.