Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apel

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

9 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie miał niecodzienny charakter, ponieważ  uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę.

Apel rozpoczął się o godzinie 11:00. Tłem uroczystości była odświętnie udekorowana sala gimnastyczna. W wydarzeniu brała udział społeczność całej szkoły. O godzinie 11:11 został odśpiewany hymn Polski, ponieważ szkoła brała udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.  Po nim rozpoczęła się część artystyczna, podczas której opowiedziano o drodze Polski do niepodległości. Występ młodych aktorów został wzbogacony wierszami patriotycznymi. Zabrzmiały: „Katechizm polskiego dziecka” - Władysława Bełzy, ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” – K. I. Gałczyńskiego, „Ojcowski dom” – J. Kubisza, „Moja Ziemia” – B. Sabath. Po występach artystycznych 100 uczniów ubranych w białe i czerwone koszulki stworzyło żywą, polską flagę.

Dzień 9 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Zespół ds. Promocji Szkoły

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją