Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Architekci Krajobrazu w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie

Inspiracji do projektowania i aranżowania ogrodów należy szukać wszędzie. Wiedzą o tym na pewno architekci krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, którzy październik zapoczątkowali wizytą w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Założony w 1783 roku jest obecnie najstarszym tego typu obiektem w naszym kraju. Powstały z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej gromadzi tysiące okazów roślin na powierzchni prawie 10 ha. Odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury Krakowa jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz jest bez wątpienia "żywym muzeum" flory świata, odwiedzanym co roku przez tysiące ludzi. Nie mogło zatem zabraknąć naszych uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, którzy w piękny, bezchmurny dzień mieli niebywałą okazję doskonalenia swojego warsztatu pod okiem nauczycieli zawodu w tym niecodziennym miejscu.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła kolekcja storczyków z ostatnio zyskującymi popularność tillandsiami. Te niezwykłe rośliny nie posiadają korzeni i całą swoją powierzchnią pobierają wilgoć z powietrza. Wykorzystując pobyt w mieście królów nasi uczniowie zwiedzili także muzeum farmacji, w którym mieli okazję poznania leczniczych właściwości rodzimych roślin ozdobnych. Ponadto dowiedzieli się jak można wykorzystać niektóre rośliny w ziołolecznictwie oraz poznali techniki przygotowywania lekarstw od samych początków farmacji czyli od XIII wieku. Wymienili także spostrzeżenia na temat zasuszania roślin ozdobnych i leczniczych celach dekoracyjnych. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza podczas tego wyjazdu szkoleniowego przyczyni się do dalszego rozwijania zainteresowań i wykorzystana zostanie w kolejnych etapach nauki zawodu w naszej szkole.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.