Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Architekci swojego szczęścia... w wiślańskim liceum

Pod takim hasłem realizowany był w tym roku Ogólnopolski Tydzień Kariery. Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha w Wiśle od początku aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. Uczniowie brali więc udział w warsztatach i prelekcjach poświęconych zagadnieniom kreowania własnej kariery zawodowej.

Uczniowie klas trzecich zapoznali się z rynkiem pracy naszego regionu, dowiedzieli się, które kompetencje kluczowe są najistotniejsze w XXI w. w sytuacji poszukiwania pracy oraz poznali ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, skierowaną do absolwentów. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Krzykwa z PUP w Cieszynie.

Młodzież klas drugich, wspólnie z doradcą z Młodzieżowego Centrum Kariery w Skoczowie panią Ireną Greń, przeanalizowała sposoby rozpoznania i wykorzystania własnego potencjału na rynku pracy. Uczniowie i uczennice wspólnie z doradcą omówili podstawowe zasady konstruowania dokumentów aplikacyjnych oraz wymagania dotyczące autoprezentacji.

Klasa pierwsza wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Cieszyna, panie: Izabelę Baszczyńską i Halinę Strumieńską-Fober. Podczas spotkania młodzież poszukiwała rozwiązań i analizowała zagadnienia, jak wykorzystać własne zainteresowania i talenty do tworzenia kariery zawodowej oraz debatowała, czy planowanie przyszłości zawodowej jest potrzebne i jakie mogą z tego wynikać korzyści oraz zagrożenia.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją