Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bajkowe zajęcia dla dzieci

13 czerwca  Bibliotekę Publiczną w Skoczowie  odwiedzili zaprzyjaźnieni bibliotekarze z Biblioteki Regionalnej w Karwinie, którzy przywieźli ze sobą stroje, muzykę, gadżety oraz sporo dobrego humoru i przeprowadzili ciekawe zajęcia dla skoczowskich przedszkolaków. Spotkanie odbyło się w ramach rozpoczętego niedawno polsko-czeskiego projektu „Współpraca i rozwój bibliotek w Karwinie i Skoczowie”, realizowanego przez Urząd Miejski w Karwinie oraz obie nasze biblioteki.

Do udziału w zajęciach zostały zaproszone dzieci ze skoczowskich Przedszkoli nr 1, 2 i 4 oraz Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego „Bajlandia”. Przedszkolaki mogły zmierzyć się z różnymi zadaniami umiejscowionymi na czterech specjalnie przygotowanych stanowiskach. W ten sposób miały okazję na przykład poznać cieszyńską księżną i usłyszeć legendę o zaczarowanym frysztackim dzwonie czy wziąć udział w… wyścigach konnych! Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Same zajęcia odbyły się w parku im. F. Nowaka oraz (ze względu na pogodę) w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie.

Projekt „Współpraca i rozwój bibliotek w Karwinie i Skoczowie“ współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Bardzo dziękujemy skoczowskim strażakom, a zwłaszcza naczelnikowi OSP Romanowi Kohutowi, za pomoc i udostępnienie sali. Dzięki temu udało się bezproblemowo przeprowadzić nasze zajęcia!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją