Bal Integracyjny 2016

Czwartek 4 lutego, był dla niepełnosprawnych podopiecznych z gminy Skoczów dniem wspaniałych przeżyć, wrażeń i wesołej zabawy. W Skoczowie, w restauracji „Maja Nova” odbył się coroczny integracyjny bal karnawałowy.

Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie a oprócz uczniów i absolwentów z ZSS uczestniczyli w niej: podopieczni z DPS dla Dzieci w Skoczowie, pensjonariusze PDPS Feniks ze Skoczowa oraz podopieczni DPS z Pogórza, którym towarzyszyli nauczyciele oraz opiekunowie placówek (w sumie 100 uczestników).

Zabawę zorganizowano z ogromnym zaangażowaniem, przebiegała w radosnej i serdecznej atmosferze i brało w niej udział ponad 100 osób. Sala została ładnie i gustownie udekorowana a na twarzach elegancko ubranych uczestników można było zauważyć radość i szczęście.

Nim podopieczni zaczęli się bawić, dyrektor ZSS w Skoczowie P. Dorota Michałowska przywitała wszystkich gości, podziękowała nauczycielom za wkład włożony w organizację balu oraz podziękowała za wsparcie sponsorom, którzy wykazali chęć pomocy na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

„Jestem szczęśliwa, że po raz kolejny udało się nam zorganizować Integracyjny bal karnawałowy” – powiedziała P. dyrektor ZSS. „Dzięki tego typu zabawom uczestnicy mają możliwość nie tylko zawrzeć nowe znajomości czy nawet przyjaźnie, ale również wspólnie odreagować codzienne stresy i napięcia poprzez wspólną, radosną zabawę. Imprezy takie ponadto są dowodem na to, iż osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak ich zdrowi rówieśnicy, że chcą i potrafią się wspólnie bawić i odpowiednio zachować” – dodaje P. Dyr.

Zabawa była przednia, uczestnicy nie chcieli schodzić z parkietu, tym bardziej, że w tanecznych pląsach towarzyszyła im żywa i dobrze dobrana muzyka zespołu Rybka-Dance ze Skoczowa (który to po raz kolejny nieodpłatnie zagrał i zaśpiewał uczestnikom balu).

Podczas imprezy padało wiele miłych i ciepłych słów, uczestnicy byli bardzo zadowoleni a miedzy kolejnymi „tańcami” na stołach czekał na nich smaczny poczęstunek przygotowany przez profesjonalna obsługę restauracji Nowa Maja.

Bardzo cieszę się, że mogłem po raz kolejny wziąć udział w takim balu” – powiedział Bartek-uczeń Gimazjum ZSS w Skoczowie. Lubię się bawić i tańczyć przy fajnej muzyce – dodaje. Andżelika – uczennica szkoły Przysposabiającej do Pracy ZSS w Skoczowie również była bardzo szczęśliwa, ponieważ podczas takich imprez jak bal, może się ładnie ubrać, potańczyć i poznać fajnych kolegów.

Bal Integracyjny zawsze jest znaczącym wydarzeniem w życiu osób niepełnosprawnych. Jest to bardzo ważna dla nich chwila naturalnej, spontanicznej, nieskrepowanej zabawy, podczas której mogą wyrazić swoje emocje i wzruszenia. To także duży krok ku środowiskowej integracji, tym cennej, iż odbywającej się w duchu poszanowania godności dla drugiego człowieka.

Dzięki ogromnemu i bezinteresownemu zaangażowaniu organizatorów balu oraz sponsorom, uczestnicy XII Integracyjnego Balu przeżyli wspaniałą przygodę.

Serdecznie dziękujemy właścicielce restauracji „Maja Nova” P. Marzenie Konieczny oraz jej pracownikom za udostępnienie sali oraz przygotowanie smacznego poczęstunku dla uczestników balu.

Dziękujemy także innym osobom i sponsorom za wkład, zaangażowanie i wsparcie tegorocznego Balu Integracyjnego.

Asia J.
 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją