Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

#BeActive w Przedszkolu nr 16 w Cieszynie

W dniach 23-30.09.2021 w Przedszkolu nr 16 w Cieszynie odbyło się wiele akcji mających na celu promocję sportowego ducha, a wraz z tym zdrowego stylu życia. Wszystko to w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej zwanej Europejskim Tygodniem Sportu #BeActive.  

Założeniami ETS jest szeroko rozumiana promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie niezależnie od wieku uczestników, która ma zachęcać do zdrowego i aktywnego trybu życia.

Podejmowane działania miały na celu przede wszystkim zainspirowanie dzieci oraz zakrzewienie w nich chęci do podejmowania wszelkich działań mających na celu zdrowy i aktywny tryb życia. Dzieci są przyszłością, dlatego im wcześniej zaszczepi się w nich odpowiednie postawy i przyzwyczajenia tym większe jest prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będą podejmowały działania mające na celu prozdrowotny tryb życia, a przy tym czerpały radość z podejmowanych działań.

W ramach tych akcji starszaki z Przedszkola nr 16 poznawały tajniki różnych dyscyplin sportowych, wzięli udział w treningu Ju Jitsu oraz Judo (przeprowadzonym przez KS Cieszyn JUDO). Dzieciaki mogły pochwalić się swoimi umiejętności i sprawnością fizyczną podczas treningów oraz zaprezentować kolegom, w jakich treningach poza przedszkolnych uczestniczą. Całość została uwieńczona Międzygrupowymi Zawodami Sportowymi, podczas których nie tylko świetnie się bawili, ale również utrwalali zasady sportowej rywalizacji fair play. Te dni przedszkolaki spędziły bardzo aktywnie i wszyscy złapali sportowego bakcyla.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.