Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Bella Italia

Uczniowie technikum w Szkole Organizacji i Zarządzania po raz kolejny odbywają praktyki zagraniczne w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych POWER.

Tym razem grupa 16 uczniów odbywa dwutygodniowe staże w Rimini. Uczniowie turystyki pracując w hotelach we Włoszech mają okazje porozmawiać w języku angielskim oraz włoskim ze współpracownikami oraz klientami hotelu. W SOIZ na  kierunku obsługi turystycznej młodzież uczy się dodatkowo języka włoskiego, dlatego możliwość odbycia praktyk we Włoszech jest dla uczniów szczególnie atrakcyjna.

Uczniowie czas wolny spędzają na plaży i aktywnie na rowerach, odkrywając nowe zakątki Rimini. Dodatkowo turyści zwiedzili San Marino, które jest  jednym z najmniejszych państw Europy. Uczniowie przygotowywali się do zwiedzania tego państwa-miasta na zajęciach z geografii turystycznej, jednak informacje przekazane przez przewodnika  zdecydowanie rozszerzyły ich wiadomości i horyzonty. Poza tym, zobaczenie miast, o których uczą się w szkole na własne oczy jest niezwykle cennym doświadczeniem.

Staż w Rimini to szansa na zdobycie kompetencji zawodowych, osobistych i językowych,  ale również możliwość uczenia tolerancji i poszanowania odrębności kulturowych.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.