Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"BEZPIECZNA+" w Zespołe Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie w ramach programu „Bezpieczna+”   od 9.05.2018  są realizowane działania ukierunkowane na podnoszenie kompetencji związanych z bezpieczeństwem wszystkich grup tworzących społeczność szkolną oraz sprzyjających współpracy   z organizacjami pozarządowymi oraz lokalnym środowiskiem.

W celu zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania we współczesnym świecie   zostały podjęte działania dostosowane do potrzeb uczniów. Są to m.in. warsztaty o następującej tematyce:

– przeciwdziałanie uzależnieniom od marihuany,

– omówienie psychologicznych czynników ryzyka uzależnienia od środków psychoaktywnych,

– treningi rozwijające umiejętności komunikacyjne i psychospołeczne.

W sumie odbyło się piętnaście  2 – godzinnych warsztatów, w których udział wzięli uczniowie klas:  2AC, 3f, 1ks, 3s, 3cw, 3BK, 3CD, 1C, 1f, 1M, 2BK, 2ks, 1BK, 2cw, 2f.

Z kolei 20 czerwca na terenie szkoły odbędzie się   I Wieczór Szyfrów.

Arkana złamania szyfrów niemieckiej maszyny Enigma przez polskich matematyków działających pod kierunkiem Patrona Zespołu Szkół Technicznych płk. Gwidona Langera stały się źródłem inspiracji dla młodzieży z klasy 2BK, która przygotowała zabawę przybliżającą podopiecznym Konwentu OO. Bonifratrów to wydarzenie o przełomowym znaczeniu dla losów II wojny światowej.

Mamy nadzieję, że poprzez realizację zadań programu i promowanie pozbawionych ryzyka zachowań bezpieczeństwo własne i otoczenia stanie się dla wszystkich sprawą  istotną.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją