Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Chemiklání 2020

Już po raz trzeci zapaleni chemicy Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie uczestniczyli w grupowym konkursie Chemiklání. Konkurs, który organizują studenci i absolwenci wydziału chemiczno-technologicznego Uniwersytetu w Pardubicach, odbył się w tym roku 7 lutego. Jest to międzynarodowy konkurs chemiczny, w którym nie chodzi o encyklopedyczne wiadomości, ale o logiczne myślenie. Uczestnicy mogą korzystać z jakichkolwiek materiałów  w wersji papierowej – podręczników, zeszytów, tablic matematyczno-fizyczno-chemicznych, kalkulatora itp. Kto za 120 minut rozwiąże najwięcej przykładów i otrzyma najwięcej punktów, wygrywa. A osiągnięcie jest nie byle jakie - stypendium na Uniwersytecie w Pardubicach oraz wartościowe nagrody.

Reprezentacja naszej szkoły od lat występuje pod nazwą Grupa Grzegorza Brzęczyszczykiewicza. W tym roku w jej skład wchodzili: Zuzana Lisztwan z IIB, Agnieszka Iwanuszek z IIIA, Karolina Konstankiewicz i Michał Staś z IIIC oraz Szymon Wojnar z IVA. W prawdzie nasza drużyna nie stanęła na podium, ale zabawa była przednia. Przyjemnie było pogłówkować nad ciekawymi zadaniami i przy okazji zwiedzić uniwersytet i miasto piernika.

Wielkie brawa dla odważnych!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.