Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ciekawostki z wiślańskiego Liceum

Chociaż w szkołach trwają zajęcia zdalne, mijające półrocze było bardzo pracowite dla uczniów oraz nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle.

Rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnym sprzątaniem szlaków beskidzkich w ramach wieloletniej współpracy z Nadleśnictwem Wisła. Również we wrześniu uczniowie klas humanistycznych propagowali akcję Narodowego Czytania „Balladyny”. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się quiz językowy, zaś Dzień Chłopaka oraz otrzęsiny klas pierwszych świętowaliśmy w wiślańskim amfiteatrze. Do odwiedzin, jak i zajęć lekcyjnych zapraszało odnowione przez naszych uczniów wnętrze biblioteki szkolnej.

W październiku, z okazji Dnia KEN, nauczyciele przyjęli życzenia od obecnych podopiecznych, a także od absolwenta, który uzyskał tytuł doktorski. Świętowaliśmy również przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Cieszyńskiego p. dyrektor Joannie Sobczyk i polonistce p. Elżbiecie Śliwce oraz Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom. Nasza Młodzież wzięła udział w Rajdzie Górskim im. J. Kukuczki. Z kolei koszykarki z klasy Mistrzostwa Sportowego rozpoczęły rozgrywki ligowe i zdobyły srebro na turnieju w Ostrawie. Jeszcze przed udaniem się na zdalne nauczanie, klasa maturalna zdążyła integrować się w trakcie marszu na orientację, a społeczność szkolną połączyła akcja zbierania nakrętek dla potrzebującej dziewczynki.

W obecnej sytuacji, gdy uczymy się i pracujemy zdalnie, wykorzystujemy możliwości internetu, by urozmaicać nasze lekcje. W ramach zajęć z wiedzy o mediach współczesnych uczniowie klas drugich realizowali projekt o roli kultury w czasach pandemii. Z kolei w trakcie lekcji wychowawczych online odbyły się ciekawe prelekcje zaproszonych gości - wykładowców uczelni wyższych.

Pomimo tak wielu inicjatyw, wszyscy tęsknimy już, by móc spotkać się twarzą w twarz w murach naszego „Stalmacha”.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.