Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńscy nauczyciele szkolą się w Hiszpanii

We wrześniu br. nauczyciele ze Szkoły Organizacji i Zarządzania (SOiZ) - Justyna Ligenza, Natalia Piekarek, Jolanta Wilczek i Monika Żerańska - wzięli udział w czterodniowym szkoleniu w Tolosie w Kraju Basków. Dotyczyło ono kampanii społecznych i aktualnych problemów dotykających uczniów w szkołach. Było to pierwsze spotkanie nauczycieli z Europy w ramach projektu „The Guardians of Europe” (Strażnicy Europy). Inicjatorem działań jest Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, która po raz trzeci została koordynatorem projektu realizowanego w ramach programu Erasmus Plus Akcja K.2 Partnerstwa Strategiczne Szkół. Będzie to dwuletnia współpraca szkół z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Polski dotycząca prowadzenia kampanii społecznych w takich obszarach jak: aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, cyberprzemoc, tolerancja i równouprawnienie.

Wymianę doświadczeń zdobytych podczas warsztatów i spotkań z ekspertami na temat prowadzenia kampanii społecznych umożliwi platforma eTwinning. Punktem kulminacyjnym działań wszystkich szkół będzie Festiwal Kampanii Społecznych, który odbędzie się w październiku 2019 roku w Cieszynie. W szkołach partnerskich powstaną tzw. School Corners, czyli miejsca w których młodzież zrealizuje swoje pomysły oraz zaprezentuje je społeczności szkolnej i lokalnej. Drugi etap projektu skupi się na międzynarodowej kampanii społecznej "Nie znasz - poznaj! Znasz - chroń!", która dotyczyć będzie ochrony dziedzictwa narodowego w Europie.

W Hiszpanii nauczyciele mieli okazję poznać się i przedyskutować wszystkie etapy projektu, który będą prowadzić wspólnie przez najbliższe dwa lata. Uczestniczyli w warsztatach szkolących umiejętności prowadzenia kampanii społecznych, a także projektów międzynarodowych na platformie eTwinning. Ustalili daty kolejnych spotkań z uczniami. 21 października 2018 cieszyńscy uczniowie SOiZ będą brali udział w drugim spotkaniu projektowym na Sycylii. W każdej szkole partnerskiej trwają prace nad przygotowaniem strategii kampanii społecznych. Uczniowie z cieszyńskiej szkoły ponownie zdobędą praktyczną i interesującą wiedzę poprzez współpracę z rówieśnikami z Europy!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją