Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyńska CZWÓRKA wspiera i inspiruje! mPotęga ponownie w SP4!

Mamy 5000 zł na edukację matematyczną!

mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęga. W tym roku dofinansowanie na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 112 projektów z całej Polski nadesłane przez szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczyła na granty, to prawie 665 tys. zł. Tegoroczna edycja mPotęgi była wyjątkowa, bo nagrodzony grantem został mniej więcej co 3 pomysł. Wśród nagrodzonych jest już po raz trzeci nasza szkoła-cieszyńska SP4.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Wspiera i inspiruje nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli szkolną rutynę i utarte schematy. Matematyka jest ciekawa i można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób, a to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

Nasz projekt JA TEŻ TAK POTRAFIĘ jest kontynuacją prowadzonych wcześniej w szkole działań. Wszystkie spotkania, to pozalekcyjne warsztaty oparte przede wszystkim na aktywnym działaniu uczniów z klas 4-6. W każdym miesiącu uczestnicy projektu odwiedzą inny gabinet matematyczny, gdzie poprzez różnorodne gry i zabawy dydaktyczne będą doskonalić swoje umiejętności i to nie tylko matematyczne. Wrzesień - to liczbowe party, podczas którego dominować będzie wszechobecna tabliczka mnożenia i sprytne rachunki. Październik otworzy przed nami drzwi wyobraźni, a uczestnikom będzie przyświecał napis "Bądź jak Picasso". Listopad, to prawdziwy matematyczny miszmasz dla miłośników główkowania, zaś papierowe cuda z orgiami modułowego powstaną w grudniu. Będą konkursy, zabawy, wystawy, maraton gier planszowych, słowem świetna zabawa dla każdego-małego i dużego, dla uczniów i rodziców.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-08 17:51:23
JOANNA B: sp4 górą najlepsza szkoła
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.