Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyński Kyokushin z 6 medalami

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin na XI Międzynarodowym Turnieju Carbon Cup, który odbył się 23 listopada 2019 w Jastrzębiu Zdroju zdobywając 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale.
W Turnieju wzięło udział około 360 zawodników z 36 klubów z Polski i Czech.
Złoty medal zdobył Cezary Loska w kumite kadetów do 30 kg. Walkę ćwierćfinałową wygrał przed czasem przez ippon, półfinałową przez wazari i finał znowu przed czasem przez ippon. Dodatkowo otarł się o medal w kata zajmując 4 miejsce na 39 startujących.
Srebrny medal wywalczył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg. W ćwierćfinale znokautował swojego rywala uderzeniami rąk. W półfinale również wygrał przez nokaut, ale tym razem okrężnym kopnięciem. Natomiast w finale trafił na zawodnika o parametrach w górnych granicach tej wagi (Igor waży 67 kg) i po zaciętej wadze przegrał w trafieniach 2:1.
Brązowy medal zdobyła Aniela Robosz, która pokonała 2 rywalki dochodząc do półfinału.
Podobnie do półfinału i brązowego medalu doszedł Norbert Wałach wygrywając 2 walki, natomiast w półfinale po wyrównanym pojedynku z dogrywką, sędziowie niejedno głośnie wskazali na przeciwnika Norberta.
Brązowy medal wywalczył również Hubert Kizimiszyn.
Hubert wygrywając 2 walki sprawił dużą niespodziankę, bo trenuje stosunkowo krótko i jego start miał być tylko „zapoznaniem się z atmosferą” tak dużego turnieju – mówi prezes i trener Bogdan Kubica.
Kolejny brązowy medal zdobył Paweł Wojacki. Paweł wygrał jedną walkę i przegrał przez wskazanie sędziów w półfinale.
Tym razem do strefy medalowej nie udało się przebić Ewelinie Jordan, Poli Robosz oraz Urszuli Wałach
Chciałbym zawodnikom pogratulować zaciętych walk, a rodzicom podziękować za pomoc i wsparcie. Wszystkich chętnych zapraszamy od nowego roku do spróbowania sił w karate kyokushin w naszych sekcjach w Cieszynie i Ustroniu – Bogdan Kubica.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.