Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyńskie akcenty na Wyspach Kanaryjskich

W tym roku do rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy (FIA ERC) przystąpiły dwie polskie załogi.  Wśród nich załoga Dariusz Poloński i  Łukasz Sitek – reprezentant Automobilklubu Cieszyńskiego oraz Miasta Ustroń. 

Na starcie w Las Palmas de Gran Canaria pojawili się w nowym  dla siebie samochodzie -  Abarth 124 Rally i rozpoczęli rywalizację w klasie ERC 2 oraz Abarth Rally Trophy 2019.

Duet rozpoczął rajd w pięknym stylu. Niestety dobre tempo zatrzymał jeden z głazów, którymi usiane są pobocza tych odcinków. Na szczęście Abartha udało się szybko naprawić i wrócić do rywalizacji. Chłopaki pokazali ducha walki i przez cały kolejny dzień podkręcali tempo. Dzięki czemu kończą swój debiut w Abarth Rally Cup ze świetnym wynikiem, na trzecim stopniu podium.

Łukasz Sitek: Z Kanarów wywozimy puchary i cenne punkty, ale równie ważne są nowe doświadczenia i informacje o samochodzie, jakie zebraliśmy na trasie tego pięknego i trudnego rajdu. Dzięki temu na Łotwie staniemy do walki jeszcze mocniejsi.

Kolejny start załogi to szutrowy Rajd Łotwy, który odbędzie się w dniach 24 – 26.05.2019r.

Na nim również nie zabraknie Ustrońskich i Cieszyńskich akcentów.

Łukasz Sitek

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.