Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

CodeWeek EU w ,,Dwójce"

Od 10 do 25 października 2020 roku trwa Europejski Tydzień Kodowania. W związku z tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest CodeWeek EU.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Każdy uczeń - w każdej szkole - powinien mieć możliwość nauki programowania. Celem jest pokazanie, że informatyka to nie wielka filozofia, a popyt na nią nie zna granic. Najwyższy czas, by nadążyć za postępem techniki.

Bez względu na to, czy w dorosłym życiu pójdziecie w kierunku medycyny, biznesu, polityki czy sztuki, wiedza o tworzeniu technologii doda pewności siebie w każdej dziedzinie i bez wątpienia pozwoli odnieść sukces.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.