Cztery medale dla Cieszyńskiego Kyokushin w III edycji SARI CUP

W tym prestiżowym ogólnopolskim turnieju, który odbył się 29.04.2017. w Żorach uczestniczyło 319 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Zawodnicy reprezentowali pięć różnych organizacji pełno kontaktowego karate.

 

W tej doborowej stawce wystartowało 11 zawodników z Cieszyna, którzy zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.

 

Złoty medal zdobyła Zuzia Pasterny w kategorii juniorek do 60 kg! Rewelacyjna seria zwycięstw Zuzi. Od roku nie przegrała żadnej walki. Wygrała w tym czasie wszystkie turnieje w których startowała. Jest to ogromne osiągniecie, którym poszczycić się może niewielu zawodników. W tym turnieju rozstrzygnęła  wszystkie walki na swoją korzyść i to przed czasem. Na uwagę zasługuje fakt, że Zuzia nie tylko wygrywa, ale styl w jakim to robi wskazuje na stałe jej postępy. Zwrócić uwagę musimy na wzorcową pracę jej sekundanta, którym w przypadku Zuzi jest jej tata Andrzej Pasterny posiadacz 2 kyu. Walka finałowa Zuzi to uzgodnienie taktyki na rywalkę, perfekcyjne wykonie i „deski” zaliczone przez przeciwniczkę po okrężnym kopnięciu – komentuje Bogdan Kubica, prezes i trener Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobyła Laura Branny w kategorii młodziczek do 45 kg. Piękne zwycięskie walki.  Wszystkie zakończone zdobyciem wazari, a więc sędziowie nie dostali możliwości decydowania, co jest bardzo ważne.  Na podkreślenie zasługuje determinacja Laury, która w walce półfinałowej mimo, że została sfaulowana, ze łzami w oczach potrafiła wygrać trafiając przeciwniczkę w ostatniej sekundzie walki kopnięciem okrężnym w głowę. W finale wygrała z rywalką zdecydowanie wyższą i cięższą.

 

Srebrny medal dla naszych barw zdobyła Marysia Franek w kategorii juniorek młodszych w wadze +55 kg. Marysia startowała z niedoleczoną kontuzją, stąd wyjątkowo cenny ten srebrny medal.

 

Brązowy medal zdobył Jacek Nowak w kategorii juniorów młodszych w wadze do 60 kg. Walkę półfinałową przegrał przez uraz stopy. W tej walce miał przewagę i realną szansę na finał, ale chwilowe przerwanie jej z powodu bólu skutkuje oczywiście wazari dla przeciwnika i przegraniem w konsekwencji pojedynku.

 

Dla pozostałych zawodników był to debiut. Niestety nie udało im się przebić do strefy medalowej, nie wystarczyło bowiem, ze względu na dużą ilość startujących, wygrać na przykład tylko jedną walkę. Pierwsze swoje starty zaliczyli: Mateusz Kowalczyk, Kajetan Wąsik, Wiktor Liszka, Urszula i Norbert Wałach, Cezary Loska, Adam Szpandrzyk.

 

Wszystkim oczywiście gratulujemy i życzymy sukcesów – podsumowuje Bogdan Kubica.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją