Cztery złote medale dla Cieszyńskiego Kyokushin w V Pucharze Śląska

Kolejny raz zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin potwierdzili wysoką formę zdobywając na prestiżowym V Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin 4 złote i 2 srebrne medale. W Turnieju, który odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej wystartowała rekordowa liczba ponad 500 zawodników nie tylko ze Śląska, ale również z całej Polski.
Złoty medal w kategorii juniorek do 60 kg zdobyła Zuzanna PASTERNY. Zuzia wszystkie swoje walki wygrała błyskawicznie przed czasem.
Drugi złoty medal zdobył Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg. Miał trzy walki. Wszystkie (w tym finał) również wygrał przed czasem. Szczególnie w wydaniu Pawła skuteczne okazało się kopnięcie kolanem.
Trzeci złoty medal wywalczył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 30 kg. Miał też 3 pojedynki i również te trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem, z tym  że półfinał i finał to zwycięstwo przez skuteczny low-kick - niskie kopnięcie.
Czwarty złoty medal zdobył Michał LEŃCZUK w kategorii kadetów +40 kg. Michał, aby zdobyć złoty medal musiał wygrać aż 4 pojedynki.
Srebrny medal zdobył Adaś SZYDŁOWSKI z sekcji ustrońskiej w kategorii dzieci +25 kg. Adaś pierwszy raz miał możliwość wystartować w swojej kategorii wiekowej. Do tej pory zawsze startował w grupie ze starszymi, bo w turniejach, w których do tej pory uczestniczył nie było jego kategorii wiekowej. Adaś miał 3 walki. Pierwszą walkę wygrał przed czasem, natomiast w finale niewiele brakło mu do zwycięstwa.
Drugi srebrny medal zdobył w kategorii juniorów do 65 kg Igor WOJACKI. W finale miał ogromną przewagę nad swoim rywalem i mimo, że starał się kontrolować techniki aby nie zrobić „krzywdy” swojemu rywalowi, to jednak po jednym z kopnięć na głowę jego przeciwnik wylądował na macie i chociaż trudno było to zdarzenie nazwać nokautem, a już na pewno nie ciężkim, to jednak został przez sędziów zdyskwalifikowany. Złożyliśmy protest, ale werdykt nie został zmieniony. Po wielokrotnym obejrzeniu zapisu walki, naszym zdaniem, dyskwalifikacja była nieuzasadniona.
W barwach Klubu wystartowali jeszcze: Norbert Wałach, Ewelina Jordan, Aniela i Pola Robosz oraz Tymoteusz Galej. Niestety duża ilość rywali sprawiła, że nie udało im się przebić do strefy medalowej.
Gratuluję startu i medali w tak prestiżowym Turnieju. Szczególnie cieszy fakt, że nasi zwycięscy większość swoich walk wygrywali przed czasem. Jak zawsze dziękuję rodzicom za pomoc i wsparcie – Prezes i trener Cieszyńskiego Klubu Bogdan Kubica.