Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla schroniska z Międzyświecia

Nie trzeba szukać daleko, aby przekonać się, że  młodzi ludzie potrafią okazać serca. Świadczy o tym przedświąteczna inicjatywa dwóch uczennic z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia na rzecz schroniska Azyl w Cieszynie. Nikola Konderla i Natalia Jamróz, uczennice klasy pierwszej Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, nie pozostały obojętne na potrzeby porzuconych zwierząt. Zainicjowały akcję wśród uczniów, której rezultaty znacznie przerosły nawet ich oczekiwania. Społeczność szkolna odpowiedziała na ich prośby i zebrano sporo suchej karmy oraz koce, które na pewno się przydadzą opuszczonym psom i kotom. W dobie, kiedy coraz więcej jest bezpańskich czworonogów warto wziąć sobie głęboko do serca przytoczone na stronie schroniska Azyl w Cieszynie słowa Georga G. Vesta: „Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie".

Budującym jest fakt, że uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia  bardzo chętnie włączają się we wszelkie akcje charytatywne najczęściej organizowane przez prężnie działające koło Caritas.

Wierzymy,  że dobro powraca i młodzi ludzie nigdy nie pozostaną obojętnymi na potrzeby przede wszystkim ludzi, ale także zwierząt.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją