Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dni Otwarte w SP 5

Dzień Otwarty Szkoły

"Wiosna idzie... Mali Ogrodnicy, do dzieła!"

2 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty. Zaproszono przyszłorocznych Pierwszoklasistów i Szóstoklasistów wraz z Rodzicami, aby mogli spotkać się z Dyrekcją szkoły, poznać bazę dydaktyczną placówki, a także wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów klas 1a,1b, 3b i 3e.

Podczas spotkania Szanowni Goście mieli okazję obejrzeć krótki program artystyczny, którego tematem przewodnim był koniec zimy i niecierpliwe oczekiwanie na wiosnę. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły śpiewali piosenkę i recytowali wiersze, a następnie zaprosili swoich Gości do wspólnej zabawy. Podczas zajęć zaproszone dzieci poznały robota edukacyjnego Photon, który, odpowiednio zaprogramowany, pomagał im znaleźć odpowiedź na pytanie, czego rośliny potrzebują do życia. Korzystając z tablicy multimedialnej, miały okazję wykonać różnorodne ćwiczenia interaktywne i rozwijać kompetencje kluczowe: społeczne, informatyczne, a także umiejętność uczenia się. Następnie nadszedł czas na pracę małych ogrodników - dzieci tworzyły doniczki z plastikowych butelek, ozdabiały je tak, jak podpowiadała im wyobraźnia, a potem sadziły cebulki wiosennych roślin.

Na zakończenie spotkania rozdano wiosenny numer szkolnej gazetki "Piątka z klasą'.

Natomiast Szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach chemicznych, językowych, tanecznych oraz obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów szkolnej grupy wsparcia „ABC Rozwoju Dziecka” pt. „Bliżej siebie – dalej od narkotyków”.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole była niezapomnianym wydarzeniem i że w przyszłym roku szkolnym nasi Goście zasilą szeregi uczniowskiej braci SP nr 5.

Zapraszamy do obejrzenia:

 https://youtu.be/Wp8AHHRtjSw 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją