Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Do widzenia Przyjaciele – pożegnanie w Międzyświeciu

 „ Do widzenia Przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele, dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna” - słowami tej wzruszającej piosenki w wykonaniu Angeliki Bury, uczennicy klasy pierwszej śpiewającej  w zespole Równica, pożegnaliśmy absolwentów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu. Nasi uczniowie z trzech różnych zawodów technik: rolnik, architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęli dorosłe życie. Przygotowany przez klasy trzecie program artystyczny wzbudził zachwyt wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości. Pomyślano o rolnikach dedykując im piosenkę Golec Uorkiesty „Ściernisco” we własnym wykonaniu. Dla techników żywienia odbył się pokaz obsługi synchronicznej  połączony z degustacją  babeczek własnego wyrobu. Natomiast dla architektów krajobrazu ufundowano tradycyjne drzewko – migdałowca, którego wspólnie posadzono przed szkołą i nazwano „Zbigniewem”.  Po latach będzie przypominał, że 26 kwietnia 2019 r. ukończyli szkołę. Ponadto, aby tradycji stało się zadość, nasi rolnicy przyjechali po odbiór świadectw własnymi nowoczesnymi ciągnikami rolniczymi, a pokaz ich możliwości zademonstrowali na boisku szkolnym. Najbardziej wzruszające były przemówienia absolwentów, uczniów żegnających klas programowo niższych, wychowawców klas oraz Pani Dyrektor. Życzono, aby podsycali młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą niełatwo zatracić w codziennym życiu, a także nigdy nie rezygnowali z marzeń i planów, nie cofali się i nie zapominali o tych, którzy ich ukształtowali.

Jesteśmy pewni i spokojni, że nasi absolwenci poradzą sobie na wymagającym rynku pracy i będą wzorowymi pracownikami, pracodawcami i właścicielami przedsiębiorstw.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.