Dobrze zagrana międzynarodówka.

W dniach 16-17 grudnia MKS Ustroń zagrał na turnieju w ramach Czesko – Polsko- Słowackiej Ligi Piłki Ręcznej w Mysłowicach. W założeniu miało być mniej więcej tak: pięć razy łomot, a w podsumowaniu stwierdzenie : dobra lekcja i bagaż doświadczeń na przyszłość.

A jak było?

Pierwszy mecz z MUKS Siódemka Mysłowice, zakończony wynikiem – 21:16, przypominał ligowe spotkanie. Chociaż chłopcy nie zagrali wybitnie, to jednak skutecznie z prowadzeniem przez całe spotkanie. Kolejny mecz w sobotnie południe ze Słowakami z Kysucke'go Noveo Mesta, to bardzo dobre zawody. Wiele świetnych akcji i dobra gra piłką. Trochę zabrakło szczęścia i wykończenia koronkowych schematów rozegrań. Mimo przegranej (16:24 ) i kilku ostrych reprymend, trener Piotr Bejnar nie krył zadowolenia.

Na koniec dnia naprzeciw zmęczonych już szczypiornistów z Ustronia, wyszli reprezentanci z czeskiego Frydka Mistka i sprawili im łomot (9:28). W tym meczu zagrali wszyscy i mimo słabszych warunków fizycznych, nieźle powalczyli. W drugim dniu turnieju naprzeciw Ustronian stanęły rosłe „chłopy”, aż czterech zawodników powyżej metr dziewięćdziesiąt, z Karvinej.

To był kolejny łomot (7:28) ale także nie bez walki. Na zakończenie turnieju ustrońskie szczypiorniaki znów pokazały pazur, pokonując Słowaków z Martina (23:14).

Podsumowując te udane zawody, trzeba przyznać, iż chłopcy spisali się bardzo dobrze. Byli najmłodsi rocznikiem. Zagrali z reprezentacjami czeskich miast, gdzie piłka ręczna nie jest tak marginalizowana, jak w ich mieście. W dwa dni zagrali pięć dobrych spotkań. Nawet te wysoko przegrane mecze, wniosły więcej do wyszkolenia , niż całe tygodnie treningów.

Kolejny runda międzynarodowej ligi 13/14 stycznia w Martinie na Słowacji.

Krystian Medwid

foto: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-19 23:58:25
gość: W artykule zabrakło składu drużyny MKS'u, teraz spróbuję to naprawić. Przepraszam za to niedopatrzenie. Piotr Browarczyk, Dawid Oliwka, Jan Cieślar - Ignacy Jaworski 19, Aleksander Bejnar 21, Bartosz Mrowiec 8, Patryk Siekierka 13, Piotr Szturc 3, Piotr Gawlas 8, Aleksander Kowalczuk 2, Karol Gierczak ,Łukasz Szczęsny, Maksymilian Chłopecki, Łukasz Gogółka , Maciej Darowski.
2017-12-19 23:59:52
gość: Liczby za nazwiskiem wskazują ilość strzelonych bramek w całym turnieju.
2017-12-21 14:45:34
gość: A KOGO TO INTERESUJE !!!!!!!! NISZOWY SPORT
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją