Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

19 maja w Stolicy Czech Pradze odbył się kolejny etap turnieju „Worth Remembrance 2019”.

W zawodach brali udział czołowi zawodnicy z Czech, Niemiec, Białorusi, Armenii, Kazachstanu i Polski. Polskę reprezentowała nasza drużyna COMBATZONE Sportowego Klubu „Cieszyn” oraz zawodnik klubu „Sambokrak” z Krakowa.

W tym turnieju nasza drużyna wystawiła jak już „ doświadczonych „zawodników braci Szewczenko, tak i debiutantów tych turniejów Oliwera Dziadka oraz Kristiana Morawca. Był to dla nich „chrzest bojowy” w zawodach SAMBO.

Zawodnicy startowali w dwóch dyscyplinach: SUMO oraz SAMBO SPORTOWE. Debiutanci pokazali duch bojowy oraz chęć do walki w oby dwóch dyscyplinach i zajęli w swoich kategoriach zasłużone 3 miejsca  

Kategoria 30-35 kg była mocno obsadzona dobrymi zawodnikami z Rosji i Niemiec. Po ciężkich i wymagających wałkach Borys Szewczenko z dumą odebrał brązowy medal. Najliczniejsza zatem najbardziej wymagająca była kategoria Filipa Szewczenko 25-30 kg. Duża ilość walk powodowała duży stres i zmęczenie w ostatnich walkach.

Jako zakończenie zawodów była finałowa walka tej kategorii. W walce spotkali się Filip Szewczenko (COMBATZONE) i Aleksei Dobriakov (Jaroslav Rosja). Niestety Filipowi nie udało się wygrać z czołowym zawodnikiem w tej kategorii z Rosji. Zajmując zasłużone 2 miejsce pokazał wysoki poziom przygotowań zawodników naszego Klubu.

Wszyscy zawodnicy z duma zaprezentowali wysoki poziom przygotowań w SAMBO, tym bardziej że Sambo uznana została przez Komitet Olimpijski jako dyscyplina wchodząca w Program Olimpijski i będzie przedstawiona na Letnich Igrzyskach w Tokio w 2020 roku jako dyscyplina pokazowa.

Ogromne podziękowania dla: Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Starostwo Powiatowe, Starosta Mieczysław Szczurek, Gmina Haźlach, Wójt Gminy Grzegorz Sikorski, Sołectwo Zamarski  za pomoc i wsparcie podczas przygotowań.

Jesteśmy gotowi spotkać się z polska czołówka Sambo podczas nadchodzących Mistrzostw Polski w Krakowie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-04 14:27:08
Sambo: Ciekawie dlaczego został usunięty komentarz z krytyką na Włodarzy Miasta ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.