Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

"Dopóki Ziemia..."

Mając na uwadze osobliwy okres jesieni malowany kolorami i obfitujący w dary naszej planety jak również związaną z nią porą na dożynki  ogłosiliśmy konkurs fotograficzny na najlepszą interpretację hasła „Dopóki Ziemia...” Inspiracją do zorganizowania konkursu była chęć wypełnienia chociażby w części luki powstałej po imprezach dożynkowych, które z racji obecnej sytuacji pandemicznej niestety nie mogły się odbyć.

Nasi uczniowie co roku czynnie uczestniczyli w uroczystościach dożynkowych zarówno we własnych miejscowościach jak i w gminnych dożynkach ekumenicznych w Skoczowie. Chcieliśmy także uzmysłowić naszym uczniom, jak ważne dla nas żyjących na Ziemi są jej dary - rośliny, zwierzęta, czyste powietrze... Z racji tego, że w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu kształcimy prawie od stu lat w branży rolniczo-żywieniowej taki temat wpisuje się jednoznacznie w profile naszego kształcenia. Wybrane przez nas hasło konkursu nawiązuje do pięknej pieśni Bułata Okudżawy właśnie pod tym tytułem „Dopóki Ziemia…”   

Do konkursu zaprosiliśmy nie tylko naszych uczniów ale także absolwentów Międzyświecia i ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Nadesłano 45 prac, z których wyłoniono zwycięzców: Annę Lempart, Dominikę Dembinny i Mateusza Sojkę. Przyznano również sporo wyróżnień gdyż piękne fotografie w pełni oddawały intencje naszego konkursu. Do artykułu załączamy najpiękniejsze prace.

  

   Zespół ds. Promocji ZSPT w Międzyświeciu

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.