Duży sukces Cieszyńskiego Kyokushin

Karatecy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli siedem medali, w tym pięć złotych, w V Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Żorach 13.04.2019 r. z udziałem 327 zawodników z 33 klubów Polski i Czech reprezentujących pięć światowych organizacji pełno kontaktowego karate: KWF, WKO, IFK, WKB, IKO1.
Poziom walk był bardzo wysoki, bowiem do rywalizacji stanęli między innymi aktualni mistrzowie Świata, Europy i Polski.
Złoty medal dla cieszyńskiego klubu w kumite zdobyła w kategorii juniorek +55 kg Zuzanna Pasterny. Wygrała 3 walki, jedną przed czasem i najważniejszą w finale przez wazari z aktualną wicemistrzynią świata.
Drugi złoty medal w kumite wywalczył w kategorii młodzików do 50 kg Paweł Wojacki. Aby osiągnąć ten sukces Paweł musiał stoczyć cztery pojedynki, z których trzy w tym finał wygrał przez wazari, a jedną walkę decyzją sędziów.
Trzeci złoty medal zdobył Michał Leńczuk w kategorii kadetów do 45 kg. Michał wygrał trzy walki w tym dwie przed czasem i jedną przez wazari.
Kolejny złoty medal w kumite wywalczył w kategorii kadetów +45 kg Norbert Wałach, który aby to osiągnąć wygrał trzy walki.
I wreszcie piąty złoty medal zdobył Cezary Loska w konkurencji kata kadetów. Cezary okazał się najlepszy w swojej kategorii liczącej powyżej 30 rywali. Cezary zdobył również srebrny medal w kategorii kumite kadetów do 30 kg. Jest też pierwszym zawodnikiem w historii cieszyńskiego klubu, który zdobył równocześnie dwa medale: w kumite i kata.
Brązowy medal w kumite zdobył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 65 kg. Igor przeszedł zwycięsko dwie rundy, ale w półfinale uległ utytułowanemu rywalowi.
W turnieju wystartowała ponadto grupa zawodniczek i zawodników, która w większości rozpoczyna dopiero swoje starty, a mianowicie: Ewelina Jordan, Aniela i Pola Robosz, Urszula Wałach, Szymon Michalski, Tymoteusz Galej, Adam Szydłowski, Michał Wajner. Niestety nie udało się im przebić do strefy medalowej.
Sędziami z ramienia naszego klubu był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, natomiast trenerami Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.
Zdobyta ilość medali dała naszemu klubowi doskonałe czwarte miejsce drużynowo. Ale cieszy również fakt, że mamy zawodników zaplecza, którzy jeszcze może nie odnoszą sukcesów, ale mają dobre wzorce w klubie i mam nadzieję że wkrótce dołączą do bardziej już utytułowanych swoich kolegów – mówi Prezes i trener Bogdan Kubica.
Gratulujemy dużego sukcesu medalistom, gratulujemy również postawy w walce pozostałym startującym oraz dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.