Dwa brązowe medale dla Cieszyńskiego Kyokushin na Mistrzostwach Śląska

17 marca 2018 w Bielsku Biała w Hali Sportowej Widok odbyły się Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Kyokushin z udziałem 136 zawodników reprezentujących 25 ośrodków Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta. Rozegrano także 4 kategorie otwarte w przepisach Karate WKF. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem mistrzostw był Bielski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Sławomira Dubiel.
Z Cieszyńskiej Szkoły Karate startowało 3 zawodników.
Brązowy medal w kategorii kumite juniorów do 65 kg wywalczył Igor WOJACKI. Jest to jego pierwszy medal zdobyty w tej rangi imprezie.
Drugi brązowy medal zdobyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek +60 kg. Z uwagi na małą liczbę zawodniczek w kategorii do 60 kg (kategoria Zuzi), połączono 2 kategorie i Zuzia musiała walczyć z o wiele cięższymi rywalkami. Dodatkowo była bardzo osłabiona przez ostrą grypę, którą w dniu zawodów jeszcze nie wyleczyła. Te niekorzystne okoliczności przyczyniły się do porażki w półfinale głosami 2:3.
Trzecim zawodnikiem klubu był Darek KUBICA , który startował w full kontakcie w kategorii Masters +85 kg. Niestety nie udało mu się przebić do strefy medalowej.
Trzeba jeszcze dodać, że poziom mistrzostw był bardzo wysoki z uwagi na to, że w tej rangi zawodach startują wszystkie organizacje pełno kontaktowego karate.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją