Dydaktyka wychowawcza w sportowych szortach.

W dniach 9-11 czerwca w Świdnicy został rozegrany Ogólnopolski Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców rocznika 2004 i młodszych o Puchar Szarych Wilków.

Pomimo końca sezonu, turniej był silnie obsadzony. Ponad 20 drużyn zmierzyło się ze sobą i z własnym zmęczeniem. Zespół z Ustronia w pierwszym meczu, spotkał się ze znanym już z tegorocznego Pucharu Lajkonika Krakowiakiem.  Przegrana nie zaskoczyła, mimo iż wygranie tego meczu mieściło się w kalkulacyjnych realiach. Za to sporym zaskoczeniem był fatalny styl, w jakim przegraliśmy ten mecz oraz postawa większości młodych zawodników.

Mocna reprymenda trenera podczas odprawy nie przyniosła spodziewanego efektu i po kolejnym meczu z UKS Sparta Oborniki Wlkp.I chłopcy z Ustronia schodzili z parkietu dopisując kolejną porażkę na konto. Sytuacja stała się bardzo groźna, więc Piotr Bejnar sięgnął do swoich tajnych zasobów trenerskiego doświadczenia. Poskutkowało i do 3-go meczu na boisko weszła zupełnie inna drużyna. Zaangażowanie i wola walki w połączeniu z dobrym wyszkoleniem dały MKS'owi dwa remisy z ŚKPR Świdnica, UMKS PMOS Chrzanów, oraz jeden wygrany mecz z UKS Trops Poddębice w kolejnym dniu turnieju. W walce o 9-te miejsce chłopcy przypieczętowali swój status wygraną z CHKS Łódź.  Zabrakło jednej bramki by, pomimo słabego początku w niedzielnych meczach powalczyć o 5-te miejsce.

Weekend w Świdnicy wzbogacił trenera o nowe spojrzenie na drużynę a jej samej udowodnił, że mecze wygrywa się zaangażowaniem i nieustanną pracą na regularnych treningach.

Podsumowując wyjazd trzeba podkreślić wysoki poziom sportowy turnieju, świetną organizację i efektowną oprawę. Puchary, praktyczne i wartościowe nagrody oraz upominki dla zawodników rozdane podczas uroczystego zakończenia jeszcze bardziej podniosły odczuwaną satysfakcję. Trzeba nam podziwiać ogromny wysiłek działaczy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej, zaangażowanie władz miasta i pracowników szkoły na której obiektach bazował turniej, zaś samych obiektów możemy tylko zazdrościć.   MKS Ustroń w składzie: Dawid Oliwka, Maciej Trybuła - Aleksander Bejnar, Patryk Siekierka, Ignacy Jaworski, Piotr Gawlas, Bartosz Mrowiec, Piotr Szturc, Nikodem Olszowski, Łukasz Szczęsny, Łukasz Gogółka, Maciej Darowski, Karol Gierczak, Franciszek Czernin, Aleksander Kowalczuk, Maksymilian Chłopecki.        

Krystian Medwid foto: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją