Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci z Przedszkola nr 19 z wizytą w SP 2 w Cieszynie

W piątek 15 marca starszaki z Przedszkola nr 19 zostały zaproszone na zajęcia otwarte do Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Na początku dzieci zostały widzami przedstawienia pt. ”Zwierzaki Cudaki” w wykonaniu klasy trzeciej. Oglądając występ uczniów, przedszkolaki przeniosły się na „Wyspy Bergamuta”. Później w małych grupkach wykonały „zwierzaki cudaki” z rolek papieru toaletowego i kolorowego. Dzieci mogły także liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek. Wzięły także udział w konkursie odgadywania zagadek na temat zwierząt. Za prawidłową odpowiedź czekał na nich słodki poczęstunek.

Następnie przeszliśmy do innej klasy, także trzeciej, aby uczestniczyć w zajęciach muzycznych. Tam z kolei uczniowie grali na dzwonkach znane melodie, a nasze przedszkolaki zgadywały co to za utwór. Przyszła także pora na to, aby zasiąść w szkolnej ławce i poczuć się jak prawdziwy uczeń. Dzieci zostały zapoznane również z logiem Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz mogły go same pokolorować.

Na samym końcu starszaki zostały zaproszone na wycieczkę po szkole. Miały okazję zobaczyć gabinety pani pedagog, psycholog i logopedy, salę gimnastyczną, halę sportową, szatnię, świetlicę, bibliotekę oraz stołówkę, gdzie miały okazję porozmawiać z panią kucharką, babcią naszego Kamilka. Podczas zwiedzania szkoły spotkaliśmy się także na chwilę rozmowy z absolwentami naszego przedszkola.

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom a przede wszystkim dzieciom Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i gościnność.

Przedszkole nr 19 w Cieszynie

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją