Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU NR 19 W CIESZYNIE

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, który obchodzimy 8 marca, grupa maluszków i starszaków z Przedszkola nr 19 w Cieszynie przez cały tydzień poznawała różne zawody, a w szczególności te, które w większości wykonywane są przez kobiety.

W poniedziałek dzieci wybrały się do przedszkolnej kuchni, aby porozmawiać z naszą panią kucharką oraz zobaczyć czego potrzebuje na co dzień do ugotowania nam pysznego obiadku oraz przygotowania śniadań i podwieczorków.

Kolejnego dnia dzieci odwiedziły pobliski sklep osiedlowy, gdzie oglądały półki z produktami  oraz zapoznały się z zawodem sprzedawcy.

Następnie w środę starszaki wyruszyły do „Studia Fryzjerskiego”. Tam pani fryzjerka pokazała dzieciom akcesoria i przybory jakie są jej potrzebne do wykonania fryzur swoim klientom. Dzieci miały także możliwość zrobienia sobie fryzury. Jedna dziewczynka wróciła do przedszkola z pięknym warkoczem, a chłopczyk z wielkim irokezem.

W dalszym ciągu dzieci poznały także takie zawody jak krawcowa, kosmetyczka, farmaceutka, pielęgniarka i wiele, wiele innych, aż w końcu wszyscy doczekaliśmy się piątku czyli Dnia Kobiet. Z tej okazji maluszki wraz z pomocą pań wcieliły się w rolę cukiernika i upiekły słodki poczęstunek dla wszystkich- gofry. Następnie odbyła się degustacja i wszystkim bardzo smakowało. Z kolei starszaki pięknie śpiewały piosenki związane ze świętem Dnia Kobiet oraz wykonały laurki dla swoich mam oraz pań z przedszkola.

Był to tydzień niezapomnianych wrażeń. Każdemu zakładowi pracy, który zgodził się z nami współpracować serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i gościnność.

Z okazji święta Dnia Kobiet każdej mamusi, babci i cioci życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

 

Przedszkola nr 19 w Cieszynie

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją