Dzień Otwartych Drzwi w Polskim Gimnazjum

    Kolorowo i gwarno było w przedmikołajowy wtorek na korytarzach i w klasach Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie. Szkoła po raz kolejny otwierała swoje podwoje, prezentując to, co najciekawsze.

    Dzięki inwencji uczniów i nauczycieli oraz za sprawą praktycznych prezentacji dały o sobie znać przedmioty ścisłe. Na korytarzach i w niektórych klasach słychać było istną mieszankę językową, bo języki obce to okno na świat. Biblioteka szkolna zachęcała do lektury w języku ojczystym,  proponowała też czeskie tytuły książkowe. Artyści szaleli na czwartym piętrze, a to wszystko odbywało się w atmosferze luzu i rozrywki, którą zapewniali gimnazjaliści. Niektórzy zresztą spędzali dzień bardziej tradycyjnie, czyli na zajęciach lekcyjnych.

    To wszystko oglądali i przeżywali najstarsi uczniowie szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami. Były też „wycieczki indywidualne”, bo oczywiście w mniejszej grupie można więcej się dowiedzieć. Goście dobrze czuli się w tym szkolnym zgiełku, a my wierzymy, że wielu z nich zdecyduje się na podjęcie nauki w naszej edukacyjno - towarzyskiej szkole.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją