Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Tolerancji 2019

Dnia 18 marca 2019 w Polskim Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbył się kolejny Dzień Tolerancji. Impreza ta należy do najważniejszych wydarzeń organizowanych przez samorząd uczniowski, czyli Radę Studencką.

W dniu tym nie było klasycznej nauki, natomiast studenci uczestniczyli w wykładach na kontrowersyjne tematy dotyczące wpółczesnego świata. Program był różnorodny. Wykłady i zajęcia miały różne formy: od projekcji filmów dokumentalnych po warsztaty interaktywne. Największą popularnością cieszył się  warsztat o nazwie "#Prsakoule" na temat prewencji raka piersi i jąder. Uczestnikom spodobał się również warsztat pana Marka Lakoty pod tytułem "Zažít respekt" na temat respektowania KAŻDEGO człowieka. Z wykładów należy wymienić np. Dobroběžkę - wykład na temat podróży charytatywnej na hulajnodze do Azji południowej - prowadzony przez pana Marka Jelínka. Dr. hab. Walerian Bugel objaśnił tajniki religii w prelekcji "Tolerancja w kontekście islamu". Wykładowcą była również pani Maria Szymanik, która mówiła o rodzinach zastępczych, czy pani Renata Czader, która przedstawiła swoją historię życia z niepełnosprawnym synem.

Rada Studencka włożyła w organizację tego dnia projektowego sporo wysiłku, począwszy od propagacji, produkcji plakatów, ustalenia rozkładu zajęć aż po bufet, w którym można było spróbować domowych wypieków. Wysiłek nie poszedł na marne - prawie wszystko wypadło według planu -  a uczniom i nauczycielom (mamy nadzieję) się podobało.

Dominik Poloček, przewodniczący Rady Studenckiej

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją