Egzotyczni studenci w Koperniku

Jaki jest najlepszy sposób na spędzenie wakacji? Conrad, Simranjeet i Thilina nie mają wątpliwości, że najlepiej przyjechać do Kopernika. Od 13 do 20 grudnia II LO im. M. Kopernika gościło trzech studentów z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, Indie i Sri Lanka. Nasi goście przez cały tydzień prowadzili  zajęcia z języka angielskiego,  geografii, informatyki oraz lekcje wychowawcze.

Opowiadali o kulturze, geografii, historii krajów z których pochodzą, oczywiście wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz przybliżenia gościom naszej historii, tradycji i zwyczajów świątecznych. Podczas pobytu w naszej szkole Conrad, Simranjeet i Thilina zwiedzili Cieszyn, Izbę pamięci Jerzego Kukuczki, wpadli z krótką wizytą do sąsiadów zza Olzy, szaleli na łyżwach oraz wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Zakopanego.

Był to niezapomniany tydzień dla nas i naszych gości. Mamy nadzieję, że w przyszłości inni studenci pójdą w ich ślady i również zechcą spędzić u nas wakacje.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją