Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Eko-podróżnicy w wiślańskim Liceum

Zdecydowana większość z nas lubi podróżować. Każdy z nas z podróży przywozi ze sobą to, co jest dla niego ważne – wspomnienia, zdjęcia, mapy, muszelki, kamyki… Każdy z nas ma również swój ulubiony środek transportu. Czy jednak można podróżować ekologicznie, a więc być „Eko-podróżnikiem”? Co można zapisać w pamiętniku z eko-podróży? Czy są wokół nas eko-miejsca, którymi warto się pochwalić, aby mogli je poznać inni?

Na te pytania odpowiadali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle, dzięki uczestnictwu w projekcie edukacyjnym na platformie e-Twinning, współpracując z młodzieżą z 9 szkół w Polsce (Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Cieszyn, Tychy, Włoszczowa, Pułtusk oraz Wisła).

Podczas kilkutygodniowej pracy w programie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i zadań. Wzięliśmy udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym „Rowerem przez świat/ Koleją przez świat/ Pieszo przez świat”. Efektem konkursu było powstanie pięknej galerii fotografii, obrazujących podróżowanie po ciekawych miejscach kraju i świata, wykorzystując ekologiczne środki transportu. W ramach projektu powstał również awatar Eko-podróżnika, nazwany Ekopolą, który stał się symbolem i zarazem przewodnikiem po projekcie. W ramach projektu poznaliśmy wiele ciekawych narzędzi TIK, dzięki którym zaprojektowaliśmy plakaty, okładki do książek czy stworzyliśmy interaktywne kompozycje fotograficzno-filmowe, obrazujące piękno naszych miejscowości. Finalnym produktem eko-projektu było stworzenie wirtualnego e-pamiętnika po wszystkich miejscowościach, z których pochodzili partnerzy projektu oraz przygotowanie quizu z podróży Ekopoli.

Dziękujemy pozostałym uczestnikom za współpracę w projekcie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.