Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?
Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.
Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!
Erasmus+ „Mobilność edukacyjna” będzie realizowany przez ZSTiO w Skoczowie
W styczniu minionego roku wszedł w życie nowy europejski program edukacyjny Erasmus+ . Program ten oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji, sportu i szkoleń młodzieży w Europie. W programie podkreśla się szczególnie znaczenie współpracy międzysektorowej i wzmacnianie efektu synergii pomiędzy sektorami edukacji a środowiskiem pracy. W praktyce program Erasmus+ wspiera zagraniczną mobilność młodzieży w celu rozwijania umiejętności zawodowych i interpersonalnych oraz zwiększenia szans na zatrudnienie.
W ramach akcji 1 programu Erasmus+ „Mobilność edukacyjna” projekt młodzieżowych praktyk zagranicznych będzie realizował także Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.
Projekt skoczowskiego Technikum pt.: " Supranational professional training as the key issue to European automotive industry - Ponadnarodowe staże zawodowe kluczem do świata europejskiej motoryzacji " będzie realizowany w kolejnym roku szkolnym, w terminie od 28.09.2015 r. - 24.10.2015 r.
Uczestnikami projektu będzie łącznie 16 uczniów, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz dwóch opiekunów. Uczniowie odbędą staż zawodowy w firmach współpracujących z hiszpańską organizacją Euromind Projects S.L. w Sewilli. Projekt został opracowany i cały czas jest koordynowany przez nauczycieli ZSTiO w Skoczowie, panie: Ewę Wilczyńską i Dorotę Krajewską.
Tematyka praktyk, plan oraz merytoryczny zakres projektu wynikają bezpośrednio z potrzeb uczniów, a przede wszystkim z możliwości oferowanych przez program Erasmus+ - jak mówi Pani Ewa Wilczyńska - celem projektu jest umożliwienie uczestnikom zdobywania atrakcyjnej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, a w konsekwencji wyrównanie szans polskich techników na europejskim rynku pracy. Udział pozwoli im na zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i technicznymi, stosowanymi w przemyśle samochodowym, da możliwość zgłębienia nowych technologii i nowych rozwiązań znajdujących zastosowanie w mechanice samochodowej.
Pani Dorota Krajewska dodaje jeszcze - Uczniowie dzięki udziałowi w projekcie będą mieli szansę zapoznania się z dziedzictwem kulturowym i codziennością Hiszpanii. Podwyższą swoje umiejętności zawodowe, przełamią barierę komunikowania się w języku obcym w miejscu pracy a także podniosą poziom znajomości języka angielskiego poprzez redagowanie sprawozdań i postów na profilu, który zostanie założony na Facebook’u. Będą uczestniczyć także w zajęciach z języka hiszpańskiego, przygotowania pedagogicznego oraz w zajęciach kulturalno-geograficznych. Opracowano specjalnie dla nich słownik z hiszpańskim słownictwem zawodowym.
Na zakończenie projektu każdy z uczestników otrzyma dokument Europass Mobility, opisujący dokładnie, jakie korzyści zawodowe oraz dodatkowe osiągnął. Nabyte efekty uczenia się, po uprzedniej ewaluacji przez osobę oceniającą w Sewilli z Zespołu Szkół Salezjańskich Los Salesianos Trinidad, zostaną wpisane w indywidualny wykaz osiągnięć każdego stażysty a następnie uznane przez macierzystą szkołę, czyli ZSTiO w Skoczowie (w ramach systemu ECVET).
Koordynatorzy Projektu
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.